...سجاد حاجی زاده - 22 اردیبهشت 1401 - فیلم های آموزشی نقشه برداری

آموزش نمایش فایل با فرمت dwg در گوگل ارث

188
بازدید

سلام دوستان

در این پست ما آموزش نمایش فایل با فرمت dwg در گوگل ارث برای شما عزیزان تدارک دیده ایم.

برای خیلی از ما ها اتفاق افتاده که بخواهیم فایلی که توسط نرم افزار اتوکد (autocad) ایجاد شده را در گوگل ارث به نمایش دربیاربم تا با دید باز تری به پروژه نگاه کنیم و اصلاحات خودمونو انجام بدیم.

اگر بخوام از تجربه کاری شخصی خودم بنویسم ، در پروژه ای که برای تسطیح اراضی بود ما باید بالغ بر 360 مالک پیدا می کردیم و  برای هر قطعه کدی وجود داشت و پس از پیدا شدن مالک ها و تکمیل قطعه کد اراضی ، باید به همراه نطارت درخت شماری هر قطعه انجام می شد و از اونجایی که برخی از زمین ها مرز مشخصی نداشتن ، من فایل اتوکد (dwg) رو به kmz تبدیل کردم و روی گوگل ارث موبایل بالا آوردم و خیلی راحت مرز ها رو مشخص می کردیم.

آموزش نمایش فایل با فرمت dwg در گوگل ارث

در این آموزش ما با استفاده از نرم افزار گلوبال مپر (Global Mapper) فایل با فرمت dwg یا همون فایل اتوکد را به kmz فرمت قابل خواندن برای گوگل ارث تبدیل می کنیم .

 

امیدوارم که از این آموزش لذت کافی رو ببرید.


نرم افزار Civil 3D چیست؟

نرم افزار Autodesk Civil 3D که توسط شرکت اتودسک طراحی شده است، برای طراحی و اسناد مهندسی عمران به کار گرفته می شود.

نرم افزار civil 3D از گردش کار مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در انواع پروژه های زیرساخت های عمرانی از جمله جاده ها و بزرگراه ها ، توسعه زمین ، راه آهن ، فرودگاه ها و آب پشتیبانی می کند.
به متخصصان زیرساخت های عمرانی کمک می کند تا تحویل پروژه را بهبود بخشند ، داده ها و فرایندهای سازگارتر را حفظ کرده و سریعتر به تغییرات پروژه پاسخ دهند. علاوه بر این ، کاربران می توانند با استفاده از ابزارهای خاص و استانداردهای طراحی قابل تنظیم ، به ساده سازی کارهای وقت گیر مانند تقاطع ها ، طراحی دوربرگردان و راهرو ، طرح بسته ، لوله ها و درجه بندی کمک کنند.

 

نرم افزار گلوبال مپر چیست ؟

رم افزار گلوبال مپر یکی از پرکاربردترین و معتبرترین نرم افزار ها در زمینه جغرافیا و مکان یابی می باشد. این نرم افزار با دریافت سیگنال ها به صورت آنلاین و همچنین داده های حاصل از سیستم جی پی اس می تواند مکان یابی کنند و با اندازه گیری های مختلف در نقشه برداری مورد استفاده قرار گیرد. از نرم افزار گلوبال مپر در فرایند های مهندسی نظیر نقشه برداری و شغل های مرتبط بهره می گیرند.

 

نرم افزار گوگل ارث چیست ؟

این نرم افزار تمام کره زمین را به صورت سه بعدی شبیه سازی کرده که کار ماهواره انجام شده است و در جو زمین قرار داده است و یک زمان معین شده از کره زمین تصویر برداری می کند و تصویرهای قبلی را به روز خواهد کرد در حقیقت با استفاده از این نرم افزار کاربران می‌توانند با استفاده از آن تمامی اجزای کره زمین را مانند خشکی ها، دریا ها که حتی خیابان ها، ساختمان ها و تمامی جزئیات یک منطقه را به صورت سه بعدی نمایش می دهد.

در واقع می توان گفت این نرم افزار تمامی اطلاعات جغرافیایی جهان را در دسترس مخاطبان قرار می دهد کاربران می‌توانند تمامی نقشه ها خیابان ها کوچه های کشورهای جهان را مشاهده کرده و به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پبدا کرده و از آن ها استفاده نماید.

 

پست های مشابه